Slogan

Müzik Eğitimi

MÜZİK

    Özel Lider Şişli Kolejinde müzik eğitiminin amacı; müziğin ne olduğunu öğreterek çocuğu eğitmek, sanatı yaşamla birleştirmeyi hedef almaktır.

    Sanatın “ eğlence “ olmaktan çok, insanı bilime yaklaştıran, hayata yön veren, algılarımızı ve duygularımızı geliştiren bir faaliyet olduğunu düşünen okulumuzda, nitelikli bir müzik eğitimi verilmektedir.

  

    İLKOKUL

   Müzik,ses eğitimi ve nota bilgisi ile, şarkı söyleyerek, çalgı çalarak, müzik dinleyerek öğrenilmektedir. Öncelikli hedeflerimiz, akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini geliştirmek, sergileyecek ortamlar yaratmak, geleneksel ve evrensel müzik kültürünü kazandırarak, müziği yaşamlarına katmaktır.

   1.,2.,3. Ve 4. Sınıflarımızda ses ve kulak gelişimine önem verilmekte, öğrencilerin ses ve duyuş yetenekleri geliştirilmekte, buna bağlı olarak sağlıklı müzik çalışmaları yapılmaktadır. 2. Ve 3. Sınıftan itibaren nota, solfej ve blok fülüt öğrenimi ağırlıklı olmak üzere, yetenekli öğrenciler piyano, keman,gitar gibi enstrümanlara yönlendirilmektedirler.